Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

V. ročník tenisového turnaje Memoriál Tomáše Vacka

  INFORMACE, ZPRÁVY, VÝZVY
Dne 26. září 2009 se v Brně na lužáneckých tenisových kurtech uskutečnil již jubilejní pátý ročník veterinárního tenisového turnaje Memoriál MVDr. Tomáše Vacka. Turnaj uspořádala Komora veterinárních lékařů ČR za finančního přispění pojišťovny Kooperativa.

Na turnaj se přihlásily na dvě desítky hráčů. První kolo turnaje se hrálo ve skupinách po čtyřech hráčích systémem každý s každým vždy na jeden set. Dva vítězní hráči z každé skupiny postoupili do prestižní hlavní soutěže, poražení se utkali v soutěži útěchy. Hlavní soutěž a soutěž útěchy se hrály na jeden set, finále na dva sety, za nerozhodného stavu rozhodoval super tiebreak hraný do deseti bodů.

 

Soutěžilo se nejen na kurtech

Jiří Mareš prokázal sílu a soustředění, a proto zvítězil

 

Ve finále se střetli dva vyrovnaní soupeři, zkušený trojnásobný vítěz turnaje Jirka Mareš s mladou nadějí Jirkou Janákem, studentem Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Zápas byl přehlídkou tenisového umu obou soupeřů. Zajímavý průběh plný zvratů a skvělých tenisových momentů na obou stranách pobavil bohatě zastoupené publikum. První sadu získal poměrem 6 : 4 Janák. Ve druhé se radoval Mareš z poměru 7 : 6. Vyrovnaný a líbivý zápas obou soupeřů rozhodoval super tiebreak, ve kterém Mareš prokázal ve vypjatých momentech jako rozhodující zkušenosti nad energií a silou mládí a rozhodl o vítězi turnaje ve svůj prospěch v poměru 10 : 4.

Trofej za třetí místo si odnesl František Pospíšil, který přemohl Radka Mráčka, bojujícího jako lev, v poměru 6 : 3. Stejným výsledkem získal cenu útěchy Miroslav Peršín, když ve finále soutěže útěchy zvítězil nad jinak výborným Zdeňkem Lysým. Zbylé dva tucty hráčů se sice obešly bez cen, ale přesto strávily slunný den plný sportovního vyžití.

Jeden z posledních teplých letních večerů uzavřeli veterináři společným posezením do pozdějších hodin. Nad škopkem pivka či sklenkou vína a kýtou prasete zvítězili posléze na body všichni a společně probrali sportovní, profesní a společenské zážitky

 

Radek Mráček bojoval jako lev, ale na vítězství to nestačilo

Nad kýtou večer zvítězili všichni

 

Přijeďte i vy zvítězit především nad časem a tlakem povinností na tradiční šestý ročník Memoriálu Tomáše Vacka v sobotu 18. září 2010. Nejde o vítězství, jde o vás, nemůžete chybět!

 
Dan Rexa,
Jan Bernardy