Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Vánoční stromeček může být pastí

Vánoční stromeček může být pastí

Pro 22, 2020

Tisková zpráva Komory veterinárních lékařů ČR ze dne 22. 12. 2020

Vánoční stromeček může být pastí

Při instalaci vánočního stromku je nutné počítat s tím, že jej budou obdivovat i domácí zvířátka. A nezůstane-li u pouhého prohlížení, může dojít ke karambolu. A jsou známy případy, kdy zvíře stromek strhlo na svíčku a ten vzplál. Každá pohybující se věc, která se blýská a chvěje, vybízí ke zkoumání.

Může to znít jako zbytečné varování, ale skoro každý veterinární lékař by mohl potvrdit, že nikoli. Veselý pejsek může stromek porazit, poplašená kočka také. Nelze doporučit používání pyrotechniky ani prskavek. Lesklé řetězy, šustící obaly, to vše může způsobit, že se zvíře vyplaší a něco sobě nebo svému okolí způsobí. Nemluvě o tom, že může požít něco nejedlého nebo zdraví škodlivého.

Při servírování štědrovečerní večeře může dojít i k situacím, na které se dlouho nezapomene. Například i k tak kuriózním, jako zažili v rodině s kanárkem. Vypustili jej, aby si také užil atmosféry svátečního večera a on spadl do vařící polévky. Nutno dodat, že to dobře dopadlo.

Šťastné a veselé Vánoce!

Josef Duben
PR KVL

Kontakt pro mediální vyjádření:

MVDr. Radka Vaňousová
Prezidentka KVL ČR
603 928 387
r.vanousova@volny.cz

Josef Duben
PR KVL ČR
602 172 954
dubenjsf@gmail.com