Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Velká cena Komory veterinárních lékařů

  Informace – zprávy – výzvy

Euro PR

… tak, a všechny ceny jsou předány. Někomu pohár a někomu jenom měřici ovsa navíc

 

Dostihové závodiště Brno Dvorská není pochopitelně žádný Ascot, ba ani Chuchle nebo Pardubice. Prostředí je více než skrovné, zato atmosféra přímo vynikající a lidí jako maku. A v této skvělé atmosféře probíhal i Podzimní dostihový den, v jehož programu byla zařazena i Velká cena Komory veterinárních lékařů – předlouhý rovinný dostih na 3400 metrů. Veterináři se tak po několika letech znovu zapojili do dostihového dění v České republice.

A celé odpoledne se bylo opravdu na co dívat. Skvěle připravená dráha propustí do rovinného dostihu až 12 koní, které i diváci na dřevěných tribunách sledují jen ze vzdálenosti několika metrů.

Země pod nohama stojících diváků se při průběhu koní doslova a do písmene znatelně chvěje a diváci slyší snad i koňský dech. Zkrátka vzrušení a nádhera i pro ty, kdo dosud dostihovému sportu zcela nepropadli. Napětí pochopitelně zvyšuje i loňská tragédie, kdy právě na tomto závodišti zemřel po těžkém pádu dvaačtyřicetiletý Zdeněk Kaláb.

… tak, a všechny ceny jsou předány. Někomu pohár a někomu jenom měřici ovsa navíc

První dva dostihy přinášejí vítězství ženám. Ve třetím sice vítězí Zdeněk Bodlák, ale kůň je klisna Perla. Ale to už je tady Velká cena KVL – výjimečný rovinný dostih na více než dvě míle. Komora je zastoupena prezidentem, vedoucí sekretariátu a ekonomkou a ti všichni napjatě sledují start. GO!!! Favorizovaná Lea s Dušanem Andrésem vybíhá ve středu pole… ale pozor, je tam pád!!! Dostihová komise závod zastavuje, sanitka se řítí k ležícímu jezdci, ale koně pádí dál. Zastavit se je podaří až před hlavní tribunou, po uběhnutém skoro kilometru.

Na předávání cen jsme mohli zapomenout. Nakonec dostihová komise rozhodla, že se dostih bude opakovat na konci dostihového odpoledne. Velká cena je nakonec odstartována až před šestou. Je to krásný závod a nakonec ani lépe dopadnout nemohl. Vítězná Lea s Dušanem Andrésem totiž patří majiteli závodiště Josefu Vymazalovi, který ještě ke všemu slaví právě dnes šedesáté narozeniny. No, řekněte, mohly mít ty dostihy hezčí konec?

 
Zdenek Stehno EURO P.R.