Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Veselé okénko

  Časopis Zvěrokruh 5/2019
     Informace - zprávy - výzvy


Jan Pokorný

Jako člen představenstva budu v tomto okénku nepravidelně až pravidelně informovat čtenáře a zejména své voliče o plnění svého programu a o svém pohledu na události, kterých jsem od zvolení do PV svědkem. Cílem je na sebe co nejvíce upozorňovat a zajistit si tak i po této linii opětovné zvolení v příštích volbách.

Jak se (ne)plní předvolební sliby

Je to půl roku, co jste mě, mí voličové, zvolili do představenstva. Po první čtvrtině je tedy čas předložit první účty. V předvolebním programu jsem vám mnohé nasliboval, tak si pojďme společně projít, jak jsme na tom s realizací. A bude to čtení veskrze tristní.

Že hned na začátku padlo do nenávratna mé předsevzetí mít na vizitkách kromě svého jména přídomky prezident či viceprezident, nejlépe obojí, už vyplynulo z obsahu minulých okének.

Ovšem je to pouze nevalný začátek řady dalších nezdarů. K těm patří i má snaha užívat si všech požitků plynoucích z členství v představenstvu, tedy zejména dostatečně osvěžovat rodinný rozpočet příjmy z pokladny KVL. Byv inspirován umným způsobem paní prezidentky objíždět setkání okresních sdružení a inkasovat za cesťáky, viděl jsem dvě mouchy v jedné ráně, tedy naplnění dvou bodů mého programu v jednom – užívání požitků a obohacování sebe samého. Ukázalo se však, že mouchy tam jsou ale v jiném smyslu. Napsal jsem na sekretariát, jak to udělat, abych taky jezdil a nechal si to proplácet. I zde však platí – volovi není dovoleno, co bohovi. Prezidentka je na setkání zvána, já nikoli. Jezdit tedy mohu, ale za své. Takže zatím největší pravidelný vývar je za tyto řádky, ovšem neustále klesající, z původních 350 už jsme na 322 Kč.

Další patálie mě potkala ve snaze protlačit členy rodiny na placené funkce v Komoře. Nikdo z mé rodiny nechce být s Komorou jakkoli spojován, a to ani ti, kteří sami členové Komory jsou...

Málokoho překvapí, že valného úspěchu jsem zatím nedosáhl ani na poli zahraničních cest. Posílají-li mě někam, netýká se to kýžených zahraničních destinací. Doufám, že si na to při příštích volbách vzpomenete a kroužkováním to zohledníte. Včas vám oznámím ty, kteří se nejvíc zdráhají mě v tomto angažovat.

Jediným prozatímně hmatatelným výsledkem, který mohu uvést na adresu plnění svého volebního programu, je nečlenství v komisích představenstva. „Prozatímně” jsem nepoužil náhodou.

Komorové představenstvo postihla nemilá věc, když se svého postu vzdala dr. Nechvátalová. Jistý nádech lingvistické pikantnosti může být spatřován v tom, že prvním náhradníkem v pořadí je dr. Chvátal. A právě dr. Nechvátalová byla členkou vzdělávací komise. A jsou teď (přiznejme to otevřeně) tlaky, abych se zaujal její místo. Asi si konečně někdo všiml, co ve mně dříme za nedoceněný a nevyužitý talent na vzdělávání, a to zejména druhých, tak se mě snaží zlomit. Jiní si ale nevšimli, protože záhy přišlo z ústředí vyrozumění (pozor! vypečený vtip), zřejmě vedeno touhou zrychlit činnost vzdělávací komise – jestli někdo za dr. Nechvátalovou, pak jedině dr. Chvátal.

P. S. Autorovi Glosáře bych doporučil prověřit si síťové zabezpečení. Vypadá to, že minulý Glosář mu bezostyšně hacknul Jaromír Soukup svým novým pořadem Nad dopisy diváků s Jaromírem Soukupem.

Váš člen PV,
trvalý kandidát nejen pro
nekonvenční voliče
Jan Pokorný