Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Veterináři na greenu

  INFORMACE, ZPRÁVY, VÝZVY

Jak jste již byli informováni, veterinární lékaři – golfisté se každoročně scházejí na golfovém turnaji. Od letošního roku došlo k pozitivní změně v tom smyslu, že vznikla nová forma Vet Golf Challenge Tour, a to spojením s Golf Challenge Tour. Celá vet tour se skládá ze čtyř turnajů, z nichž první proběhl na slavkovském greenu 1. května.

Nejen slunečné počasí přispělo k tomu, že cíle tohoto turnaje být „VET“ byly minimálně ve dvou aspektech naplněny. Klání bylo Velkolepé, Elegantní a nepochybuji o tom, že i v Top kvalitě. Toto hodnocení bych ale přenechal povolanějším. Akce se zúčastnilo přes třicet našich kolegyň a kolegů, kteří soutěžili společně s ostatními v několika kategoriích. Souběžně s golfovým kláním, kde už o něco jde, probíhala golfová akademie pro začátečníky a zájemce o tento masový druh sportu. Této školy se zúčastnilo dalších 20 příslušníků veterinární rodiny. Snad jenom větrné počasí kazilo VIP atmosféru a občas měnilo směr letu bílých míčků odpálených s naprostou převahou přesně na cílenou jamku.

Pravda je, že na lajně golfové školky tomu vždy tak nebylo, ale o to větší entuziasmus, soustředěnost a urputnost čišela z očí abonentů, převážně zakrytých kšiltovkami. Důkaz, že o budoucnost veterinární profese aspoň na upravených trávnících s jamkami se nemusíme obávat. Osobně mě tak trochu uklidnilo, že o moc dál než já není v umění odpalu ani prof. Mirek Svoboda.

Klání se protáhlo do pozdních odpoledních hodin a o to víc všem poté chutnalo u přetížených švédských stolů. Je třeba zdůraznit, že celý úspěch akce byl do značné míry determinován obětavou organizátorskou prací kolegy Barchánka a jeho úzkou spoluprací s ředitelkou celého turnaje Gabrielou Šulcovou, kterým samozřejmě patří naše poděkování.

A na závěr důležité upozornění pro ty, kteří si něco podobného chtějí zopakovat, příp. pro ty, kteří důvodně litují, že se nezúčastnili. Další příležitost, resp. druhé kolo Vet Golf Challenge Tour 2009 proběhne již 6. června t. r. v Alfrédově u Stříbra. Nevím jak vy, ale já už mám okolo chalupy pečlivě střižený trávník s minimálně šesti jamkami.

Na shledanou v Alfrédově!

  

  

  

 
MVDr. Vladimír Kyllar, CSc.