Komora veterinárních lékařů České republiky

Veterinární lyžařské závody v obřím slalomu

Veterinární lyžařské závody v obřím slalomu

První ročník mezinárodních lyžařských závodů zemí Česko-Slovensko-Polsko “Veterinární pohár euroregionu Beskydy v sjezdovém lyžování” v obřím slalomu se odehrál v Malé Fatře na Kubínskej holi. Na 60 účastníků, veterinárních lékařů a lékařek ze tří zemí, bojovalo o vítězství v několika věkových kategoriích – do 35ti let, do 50ti let, do 60ti a nad 60 let (jen muži).

Zcela nejrychlejším veterinářem se stal vítěz kategorie 51-60let, polský kolega Dr. Dziubek Tadeusz, který zajel nejrychlejší čas tratě!

Polským borcům se zvlášť dařilo a měli silný tým a zvítězili ve všech mužských kategoriích, vyjma skupiny borců nad 60 let, kde zvítězil slovenský kolega Dr. Martin Krajči, ovšem velmi těsně následován polským závodníkem.

Obě ženské kategorie do 35ti let a nad 35 let suverénně ovládly slovenské kolegyně.

Nejrychlejšími českými závodníky byli v kategorii do 36-50 let:

1. Durmon Jiří

2. Konopa Milan

3. Bernardy Ján

v kategorii 50-60 LET:

1. Frank Alois

2. Miklík Jaromír

3. Dziubek Tadeusz

Závody byly velmi dobře připravené, jak po technické stránce (časomíra a další technika), tak po organizační stránce, výbornou náladu nekalil ani vítr a sníh, pořadatelé zajistili guláš a velký Um pro všechny (Um je slovenská obdoba českého Tuzemáku; fantazijní název rumu z brambor, který je v EU vyhrazen pro třtinový rumový destilát).

Večerní mezinárodní zábavu nekalilo ani mírné matení jazyků tří regionů, ale s trochou umu se dařila i panslovanská komunikace.

Děkujeme slovenskému organizačnímu týmu z Dolného Kubína.

Všechny tři delegace se dohodly na pořádání dalšího ročníku, opět na Kubínskej holi v předběžném termínu 2.2.2008, na který jste srdečně zváni k podpoře našich barev ve sjezdovém lyžováním, ať už aktivně, či jako fanoušci.

Text a foto MVDr. Jan Bernardy

Komora veterinárních lékařů České republiky