Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

VETfair v Hradci Králové se konal již po sedmnácté

  Časopis Zvěrokruh 5/2019
     Informace - zprávy - výzvy


Kateřina Horáčková

Prospěšná, krásná a příjemná tradice veterinárního veletrhu VETfair


... mozaika pohledů na průběh veletrhu pozorným okem fotografa Karla Veselého

 

Ve dnech 5.–7. 4. 2019 proběhl již tradičně v královéhradeckém Aldisu veterinární veletrh VETfair. Tato akce má již letitou tradici a ani po řadě let se kolegům rozhodně neomrzela – návštěvnost je stále vysoká a firem, které zde prezentují své výrobky a služby, je pořád dostatek. V pátek a v sobotu současně probíhal i odborný program, na své si přišli kolegové a kolegyně různého zaměření. Program sestavený asociacemi a firmou Prion s. r. o. byl různorodý. Asi největším lákadlem pro dermatologicky zaměřené kolegy byly přednášky a workshop s profesorem DeBoerem, který v České republice přednášel poprvé. Přednesl aktuální poznatky z oboru dermatologie a zařadil se tak mezi další kapacity, které zavítaly do České republiky a Hradce Králové zvláště. Nechyběla ani témata z oblasti nemocí koní, drůbeže, přežvýkavců a prasat.


Počet vystavujících firem byl letos opět vysoký a nabídka pestrá, zahrnovala vše od doplňků krmiv, léčiv, vybavení veterinárních ordinací i přístrojové techniky. Vítaným bonusem kromě kvalitního a chutného občerstvení byly opět různé slevy. Také díky podpoře zúčastněných firem se opět konal skvělý společenský večer v rozsahu, který každého uspokojil, ať již po stránce servírovaného jídla, tak širokou nabídkou nápojů, ale v neposlední řadě také po stránce hudební.

 


 

Hradecký VETfair se tak opět stal příjemným místem k mimopracovnímu setkání kolegů, načerpání nových poznatků, seznámení se s inovacemi na trhu, případně i místem k uzavření výhodných kontraktů. I po tolika letech konání je vidět, že VETfair si své místo v našich veterinárních kalendářích zaslouží.

Kateřina Horáčková