Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

VetInfo

Vánoce a naši mazlíčci

Opět nám začíná období adventu, tak možná by neškodilo shrnutí známých faktů. Spousta věcí, které během svátků nanosíme kvůli atmosféře do domu a potravin, které se objeví na stole, může způsobit vašim mazlíčkům vážné zdravotní komplikace nebo dokonce smrt.

Chov ovcí a koz – odčervování

Každý majitel ovcí nebo koz, tj. malých přežvýkavců, by měl mít plán, jak a kdy svá zvířata odčervovat.

Našli jsme ježka, co s ním máme dělat?

Našli jsme ježka, co s ním máme dělat?, to je v podzimní části roku zřejmě nejčastěji kladená otázka jednotlivým záchranným stanicím i jejich centrálnímu dispečinku na telefonu 774 155 155.

Březový cukr: nebezpečný kuchyňský zabiják

Březový cukr – neboli xylitol – je přírodní sladidlo a často používaná náhrada běžného cukru, kterou lze najít v bobulovém ovoci, švestkách, kukuřici, ovesných vločkách, houbách, salátu, atd.

To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou

Uvedenou hlášku z filmu Na samotě u lesa zná dnes asi každý.

Co na zevní parazity

Snad každý domácí mazlíček měl někdy blechy, klíště nebo nějakého jiného kožního parazita.

Pozor na přehřátí zvířat v autech

S nástupem vysokých teplot je nutné být více obezřetný při ponechání zvířat v zaparkovaných autech a to i na krátkou dobu.

Problémy českého včelařství letos umocňuje nedostatek snůšky

České včelařství se v posledních letech potýká s neustále se opakujícími vysokými ztrátami včelstev vinou poškozené zimní generace včel, které jsou následně krátkověké a neumožní včelařům svá včelstva dochovat do další sezony.

Může pobyt na sluníčku našim domácím mazlíčkům uškodit?

Léto nám pomalu začíná a s ním i teplé až tropické slunečné dny. Asi každý z nás už na vlastní kůži zažil spáleniny od sluníčka. Co ale naši psi a kočky? Týká se jich to také?

Léto volá !

Jsme na konci lock-downu, počasí začalo konečně připomínat léto a přípravy na prázdninový relax vrcholí.