Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Vetmeeting 2015

  Časopis Zvěrokruh 11/2015
     Z činnosti komory

Pavel Kaňka

Nevíte-li, jak spojit užitečné s příjemným, přijeďte na příští vetmeeting

Když na začátku léta přišla pozvánka na Komorou pořádaný Vetmeeting, který měl probíhat u Sečské přehrady, moc dlouho jsem se s přihlášením nerozmýšlel. Akce, kde se dá spojit aktivní prožití víkendu s rodinou a odbornými přednáškami, ta se neodmítá.

Takže jsme se začátkem září rozloučili s domácími mazlíčky a vystoupali do Železných hor. Malebné oblasti Českomoravské vrchoviny, která shlíží na Polabskou nížinu a Čáslavskou kotlinu. Kdo má rád pahorkatinu s lesy, loukami, vodními toky, kterým zde vévodí Sečská přehrada, ocitl se na pravém místě. Místě, vhodném pro víkendový relax. Jeli jsme také do známého prostředí Hotelu Jezerka, kde již dříve probíhala nejedna akce pro náš veterinární stav.

Sotva jsme po ránu dorazili, přihlásili se a ubytovali se, už nám pořadatelé „odebrali“ děti s tím, že až do odpoledne je pro ně zajištěný program. Naši chlapci postupně zahodili klučičí hrdost a nakonec celý den vydrželi většinou s mladšími děvčaty u rukodělných prací a u her v přírodě. Večer jsme pak společně vyrazili do hotelového bazénu, který byl překvapivě prázdný. Drahé polovičky mohly trávit volný čas podle svého uvážení a podle toho, co areál hotelu a okolní příroda nabízely. Sobotní počasí se vydařilo a bylo škoda zůstávat uvnitř. Večerní raut a následné hudební vystoupení taneční skupiny Joybox příjemně ukončily společenskou část dne. Setkávání mezi účastníky probíhalo i v dalších prostorách hotelu, ať při kytaře, či u baru. Nedělní dopoledne jsme s rodinou využili k dalšímu výšlapu po blízkém okolí. Pochopitelně nás nejvíce zajímaly místní Kaňkovy hory se zříceninou hradu Lichnice.

 

 

 

 

… Vetmeeting – jedna z možností, jak se v příjemném prostředí setkat s kolegy z celé republiky

 

 

 

 

… Letošní Vetmeeting – to nebylo jen slavnostní uvítání a semináře, ale také dětský program a závěrečný taneční rej. A to vše zachytilo pozorné oko kamery.

 

 

 

 

 

 

V sobotu si tedy rodina užívala a já s ostatními kolegy a kolegyněmi poslouchal zkušenosti a postřehy přednášejících. Jako „kravař“ jsem navštívil buiatrickou sekci. Ostudu jsme neudělali, salónek byl plný, posluchači dochvilní a soustředění. Dopolední části vévodil kolega Dr. Davídek. Svým obvyklým profesionálním přednesem shrnul své poznatky ohledně správného odchovu telat na farmách. Velice jasným způsobem nám starším připomněl, na co už při své dlouholeté profesní slepotě nedáváme pozor. Mladším kolegům zjednodušil pohled na tuto problematiku. Ukázal jim, na co je potřeba se při odchovu telat zaměřit, co hodnotit, co je důležité. Jednoduchý, ale vše říkající manuál.

Doktor Čech a doktor Páleník se ve svých přenáškách dotkli složité problematiky řešení reprodukce u skotu. Dr. Páleník z pohledu fi rmy, nabízející přípravky, které se používají v terénu při hormonálních postupech řízení reprodukce. Týkala se hlavně významu a aplikace progesteronu při léčbě či synchronizaci. Doktor Čech nám zopakoval a zhodnotil různé postupy při léčbě komplikací puerperia, vzhledem k pohlavnímu aparátu.

Na závěr nás doktor Raška postrašil trichofytózou skotu a nabídl pochopitelně elegantní řešení vakcinačním programem.

Odborná část Vetmeetingu byla z mého pohledu vydařená, zaměřená na praktické zkušenosti.

Děkuji KVL ČR a speciálně vzdělávací komisi za uspořádání tohoto odborného a rodinného setkání.

 
Pavel Kaňka