Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Volejbal 2011 – sláva vítězům a čest poraženým –

  Informace – zprávy – výzvy

Milena Cimbálková

Třicáté osmé klání veterinárních volejbalových mužstev

… kontrolní otázka: Víte jak se pozná vítězné družstvo? Přeci podle úsměvu

 

38. ročník veterinárního volejbalového turnaje je úspěšně za námi. Letos se na poslední květnový víkend sjelo na jih do Českých Budějovic 20 týmů. Uvítání proběhlo za vytrvalého deště v Motelu Dlouhá louka, následné poznávání protihráčů a utužování týmového ducha v přilehlé restauraci Oáza.

Ráno se za občasného mrholení všichni účastníci přesunuli posnídat do sportovního areálu TJ Meteor, kde netrpělivě čekali na rozsudek – zda se rozehraje turnaj venku nebo dojde k přesunu pod střechu. Déšť ale postupně ustával, takže nakonec s hodinovým zpožděním došlo k zahájení prvních zápasů pod vedením jihočeských delegovaných rozhodčích.

Jen s jednou přeháňkou se podařilo úspěšně odehrát zápasy ve skupinách, ze kterých vždy první dva týmy postoupily do bojů o nejvyšší umístění. Ve čtvrtfi nále byly úspěšnějšími týmy České Budějovice, Opava, Bioveta a SG–Vet, do fi nále pak postoupil tým Č. Budějovic po vítězném utkání s Biovetou a Opava přes SG–Vet. Na fi nále se dokonce na chvíli ukázalo i sluníčko, které těsně po skončení posledních zápasů vystřídal vydatný jarní déšť.

 

Po přesunu zpět do restaurace Oáza, nasycení vyhladovělých hráčů a doplnění části vypocených tekutin přišla řada na vyhlášení vítězů a individuálních cen. Na pomyslný trůn letos usedla Opava, putovní pohár se tedy po třech letech přestěhoval z jihočeské metropole.

Pořadí na prvních místech:
1. Opava
2. České Budějovice
3. SG–Vet
4. Bioveta
5. VFU Brno
6. Resorba
7. Kroměříž
8. A–Vet/Hill‘s

Vydařeným večírkem provázela kapela HK Band až do pozdních hodin. Poté už jen v komornějším duchu pokračovala hrstka statečných ve zpěvu a občerstvování až do svítání.

V neděli ráno si organizátoři oddechli, že se s malými komplikacemi turnaj úspěšně uskutečnil, i počasí se nakonec podařilo přesvědčit (všude kolem sportovního areálu pršelo téměř celý den – to asi shůry ještě zapůsobil Franta Dvořák) a všichni se ve zdraví vydali na cestu domů.

Můžeme se tedy zase intenzivně věnovat tréninku a za rok změříme síly v Opavě.

Foto a další info na http://www.vvt38.cz/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

… malá fotoreportáž z letošního klání. Od nejmladšího účastníka, který si letos ještě ani ”neškrtnul”, až po vítězné mužstvo. A účastníci, kteří se se nám do reportáže bohužel nevešli, ti se na sebe mohou podívat na internetových stránkách

Partneři turnaje:

Mediální partner turnaje – časopisy Veterinářství a Veterinární klinika

Hlavní partner turnaje

– Komora veterinárních lékařů ČR

Ostatní partneři turnaje:

Bioveta, Hill’s, Intervet, Lyssetky, M+H–Vet, Noviko, Pfi zer, Resorba, SG–Vet, Vetas ČB, Vétoquinol

 
Milena Cimbálková