Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Výzva veterinárním lékařům

Vážení kolegové,

Nouzový stav a celostátní karanténa odhalují pravdu i charaktery. Tuto či podobnou situaci z nás nikdo nezažil, stát na ni nebyl připraven a nemá doteď krizový plán. V televizi běží jenom politická propaganda. Ochranné pomůcky nejsou, tedy podle premiéra byly, pak se ukázalo, že nebyly a tuto chvíli  už jsou několik týdnů na cestě z Číny a fond státních rezerv je prázdný. Celá Česká republika šije roušky a situace se vyostřuje každým okamžikem.

Navzdory této těžké době  bych vás chtěla v tuto chvíli vyzvat k tomu, abychom pro společnost vykonávali své povolání, které je o léčení zvířat, a to nejen malých zvířat, ale zejména těch hospodářských. Veterinární lékaři mají své nezastupitelné místo ve společnosti a mají zájem nad rámec svých běžných starostí pomáhat. Proto bych vás chtěla požádat, abyste pomáhali především  ve svém oboru, pro který máte exkluzivní vzdělání, které nemůže nikdo jiný nahradit.

 I v oblasti zajištění dozoru nad zdravotní nezávadností potravin živočišného původu může dojít z důvodu pandemie ke kritickému nedostatku veterinářů. Proto jsme připravili formulář, kde se mohou přihlásit veterinární lékaři, kteří by v situaci (v kterou doufáme, že nenastane) byli ochotni pomoci se zabezpečením zdravotní nezávadnosti potravin.

MVDr. Radka Vaňousová

Prezidentka Komory veterinárních lékařů ČR


Formulář  “Nezávazná nabídka pomoci SVS při zajištění kontroly potravin živočišného původu

najdete zde: https://kdeco.vetkom.cz/formulare/korona2020-svs.php

Přihlášení je nutné z důvodu identifikace (ověření) konkrétního člena KVL ČR.