Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Webináře malý krok pro člověka, velký pro veterináře

Informace – zprávy – výzvy

Radka Vaňousová

Moderní technologie a vzdělávání veterinářů

Co to vlastně webinář je?

Webinář je přednáška přenášená prostřednictvím internetu. Přednášející i posluchači jsou na různých místech u svých počítačů a sledují prezentaci přednášejícího. Podmínkou je, že musí být připojeni k internetu. Posluchači mohou mezi sebou navzájem komunikovat v průběhu přednášky prostřednictvím chatu. Na konci přednášky mohou pokládat dotazy přednášejícímu, a to buď formou chatu, nebo přihlášením se, pokud mají připojený mikrofon. Webináře poskytuje KVL ČR zdarma.

Na webinář je nutné se přihlásit. Přihlášky najdete na stránkách Komory www.vetkom.cz a kapacita webináře je omezena počtem 490 účastníků. Webináře probíhají 1x za 2 týdny ve středu od 20:00 hod.

Při vyplňování přihlášky dávejte prosím velký pozor na správnost vyplněných údajů, zejména pak na správný tvar e-mailové adresy. Již jsme zaznamenali, že někteří členové mají v matrice staré údaje, na které jsou jim zaslány přihlašovací údaje a těsně před zahájením webináře zjistí, že neví, zda jsou vůbec přihlášeni a jaké jsou jejich přihlašovací údaje. Přihlášku je tedy třeba pečlivě zkontrolovat a odeslat a obratem obdrží posluchači přihlašovací údaje. Na žádost administrátora upozorňuji, že pokud vám obratem nepřijdou přihlašovací údaje, kontaktujte prosím administrátora. Mezi přihlašovacími údaji jsou vaše jméno, e-mail, link a heslo. Dle zkušeností z již proběhlých webinářů, pokud vám systém píše, že nemáte platné heslo a jiných 350 lidí se přihlásí, technická závada pravděpodobně nebude na naší straně.

Pokud se nestihnete přihlásit nebo z nějakých časových důvodů nestihnete webinář, na který jste přihlášen, můžete si jej přehrát v archívu na stránkách www. vetkom.cz. Tyto záznamy se zobrazují pouze přihlášeným veterinářům (uži vatelům stránky KVL ČR) a jsou určeny pro přehrání webináře, nikoli ke stažení. Při kliknutí na tlačítko play trvá asi 30 sekund, než se webinář načte a spustí.

NEJBLIŽŠÍ PROGRAM WEBINÁŘŮ

3.4.2013 RTG dutiny břišní – cizí tělesa v GIT MVDr. Pavel Proks, PhD.
17.4.2013 RTG dutiny hrudní II. – srdce, MVDr. Pavel Proks, Ph.D.
1.5.2013 RTG dutiny hrudní III. – plíce, MVDr. Pavel Proks, Ph.D.
15.5.2013 RTG dutiny hrudní IV. – pleura, mediastinum, MVDr. Pavel Proks, Ph.D.
29.5.2013 Spinální traumata, MVDr. Jan Slabý
12.6.2013 Neurologické kazuistiky, MVDr. Jan Slabý
26.6.2013 RTG – přímá a nepřímá digitalizace, MVDr. Pavel Proks Ph.D.

 
Radka Vaňousová