Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Webináře malý krok pro člověka, velký pro veterináře

  Informace – zprávy – výzvy

Radka Vaňousová

Moderní technologie a vzdělávání veterinářů

Co to vlastně webinář je?

Webinář je přednáška přenášená prostřednictvím internetu. Přednášející i posluchači jsou na různých místech u svých počítačů a sledují prezentaci přednášejícího. Podmínkou je, že musí být připojeni k internetu. Posluchači mohou mezi sebou navzájem komunikovat v průběhu přednášky prostřednictvím chatu.Na konci přednášky mohou pokládat dotazy přednášejícímu, a to buď formou chatu. nebo přihlášením se, pokud mají připojený mikrofon.Webináře poskytuje KVL ČR zdarma.

Na webinář je nutné se přihlásit. Přihlášky najdete na stránkách Komory www.vetkom.cz a kapacita webináře je omezena počtem 490 účastníků. Webináře probíhají 1x za 2 týdny ve středu od 2000 hod.

Při vyplňování přihlášky dávejte prosím velký pozor na správnost vyplněných údajů, zejména pak na správný tvar e–mailové adresy.

Již jsme zaznamenali, že někteří členové mají v matrice staré údaje, na kterém jsou jim zaslány přihlašovací údaje a těsně před zahájením webináře, zjistí, že neví, zda jsou vůbec přihlášeni a jaké jsou jejich přihlašovací údaje. Přihlášku je tedy třeba pečlivě zkontrolovat a odeslat a posluchači obratem obdrží přihlašovací údaje. Na žádost administrátora upozorňuji, že pokud vám obratem nepříjdou přihlašovací údaje, kontaktujte prosím administrátora. Mezi přihlašovacími údaji jsou vaše jméno, e–mail, link a heslo. Podle zkušeností z již proběhlých webinářů, pokud vám systém píše, že nemáte platné heslo a jiných 350 lidí se přihlásí, technická závada pravděpodobně nebude na naší straně.

Pokud se nestihnete přihlásit nebo z nějakých časových důvodu nestihnete webinář, na kteý jste přihlášen, můžete si jej přehrát v archivu na stránkách www.vetkom.cz. Tyto záznamy se zobrazují pouze přihlášeným veterinářům ( uživatelům stránky KVL ČR) a jsou určeny pro přehrání webináře, nikoli ke stažení. Při kliknutí na tlačítko play trvá asi 30 sekund, než se webinář načte a spustí.

NEJBLIŽŠÍ PROGRAM WEBINÁŘŮ

3.4.2013 RTG dutiny břišní – cizí tělesa v GIT MVDr. Pavel Proks, PhD.
17.4.2013 RTG dutiny hrudní II. – srdce, MVDr. Pavel Proks, Ph.D.
1.5.2013 RTG dutiny hrudní III. – plíce, MVDr. Pavel Proks, Ph.D.
15.5.2013 RTG dutiny hrudní IV. – pleura, mediastinum, MVDr. Pavel Proks, Ph.D.
29.5.2013 Spinální traumata, MVDr. Jan Slabý
12.6.2013 Neurologické kazuistiky, MVDr. Jan Slabý
26.6.2013 RTG – přímá a nepřímá digitalizace, MVDr. Pavel Proks Ph.D.

 
Radka Vaňousová