Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

XV. kongres KVL SR

  Časopis Zvěrokruh 7/2015
     Z činnosti komory

Radka Vaňousová, Karel Daniel

Setkání se slovenskými kolegy

Od 29. do 31. května 2015 uspořádala slovenská komora v prostorách hotelu Grand v Demanovské dolině XV. kongres – řetěz odborně vzdělávacích a kulturně společenských akcí pro svoje členy a pozvané hosty. Za představenstvo KVL ČR se na pozvání prezidenta slovenské komory zúčastnili R. Vaňousová a K. Daniel.

 

Odborná část kongresu se soustředila kolem řetězu seminářů a workshopů v sekcích společenských a hospodářských zvířat, koní, exotů a ryb a volně žijících zvířat. Doprovodné akce zahrnovaly komorový Den dětí, soutěžní běh do vrchu, prezentaci automobilové firmy s možností zkušebních jízd a hlavně benefiční dražbu autorských fotografií veterinárních lékařů. Významný výtěžek bude věnován ve prospěch těžce postiženého manžela jedné ze členek slovenské komory.

Kongresu samotného a neformálních diskusí souvisejících s tématy jako budoucnost veterinárního vzdělávání, nedávno zavedená povinnost registračních pokladen, výkon činnosti právnickými osobami nebo vliv profese na nová či zamýšlená legislativní ustanovení byl neformálně diskutován se zástupci slovenských komorových orgánů, státní správy i košické veterinární univerzity.

Každoročně pořádaný kongres KVL SR se stal i vzorem pro pořádání českého podzimního Vetmeetingu na Sečské přehradě.

 

Na Seči či na jiných akcích Komory lze jen doufat v tak důstojnou účast vedení VFU a SVS jako na kongresu v Jasné. Na Slovensku vrcholy trojúhelníku komora – státní správa – VFU z traktových nebo onakých důvodů spolupracují daleko těsněji.

 
R. Vaňousová, K. Daniel