Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Zeptali jsme se za vás – MVDr. Ivan Jeník

  Informace – zprávy – výzvy

ZEPTALI JSME SE ZA VÁS

MVDr. Ivan JENÍK

 

Pane doktore, proč se úspěšný veterinář nakonec stane starostou své obce?

Pravda je taková, že soukromým veterinářem i komunálním politikem jsem se stal prakticky zároveň. Dvě volební období jsem byl radním a dnes jsem již třetí volební období starostou Slatiňan. Jistě si umíte představit, že udržet při tomhle vytížení úspěšnou praxi není jednoduché, ale zatím jsou se mnou doufám spokojeni jak pacienti, tak jejich majitelé. Pochopitelně jsem jim za to vděčný.

A jaké jsou současné starosti starosty? A jaké má starosta sny?

To by asi kolegy veterináře unavilo. Zmíním proto jen rozpočtové určení daní. Na současném stavu jsou menší obce opravdu bity. A pokud jde o sny, máme projekt, kterému říkáme „město v parku“. Jsme přesvědčeni, že je to lepší než „park ve městě“.

Jaké jsou podle vás největší problémy veterinární profese?

Tak především, ubývá hospodářských zvířat a tím práce pro kolegy v terénu. A ještě ke všemu naše alma mater chrlí absolventy jako na běžícím páse. Měl jsem na praxi absolventa, který měl jen titul Mgr. Ani nevím, jakou specializaci vlastně vystudoval.

Do vysoké politiky vás to netáhne?

Ještě jsem nedokončil práci pro město. Až syn dostuduje a převezme praxi, bude možná čas o tom přemýšlet. Ale vždyť jsme přece tak mladí.

   

Za Euro PR se ptal
Zdenek Stehno