Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Zpráva opravdu smutná

  Časopis Zvěrokruh 6/2015
     Společenská rubrika

 

Opravdu se nám nechce věřit, že tento věčně usměvavý kolega již není mezi námi. Ale smutnou pravdou zůstává, že 29. dubna po delší nemoci ve věku 68 let zemřel MVDr. Vladimír Tlučhoř, CSc.

My všichni, kteří jsme tohoto dlouholetého předsedu revizní komise KVL znali, jsme ztratili nejen kolegu a čestného člověka, ale i přítele a vždy vítaného společníka.

Přestože byl již jako dítě vyhnán z rodného statku, dokázal přes nepřízeň okolnosti vystudovat vysokou školu a stát se naším uznávaným kolegou. Díky své celoživotní lásce ke koním se stal i předsedou představenstva Dostihové spolku pardubického závodiště.

 

O úctě, které se v Pardubicích těšil, nejlépe svědčí fakt, že městská policie na koních držela čestnou stráž před chrámem při jeho smutečním obřadu. A již za několik dní se běžel dostih MVDr. Vladimíra Tlučhoře, který zůstane i nedílnou součástí příštích dostihových sezón.

Vzpomínejme však na Vladimíra, jako na člověka, jehož poslední slova před smrtí byla: „Mám se skvěle.“

Čest jeho památce!

 

 

Zdenek Stehno